GeriİSG-UYUM PROJESİ ERZURUM EĞİTİM SEMİNERİNE YOĞUN İLGİ

Sendikamızca geliştirilen İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatına Uyum Projesi (İSG-UYUM) kapsamında düzenlenen genel katılıma açık eğitim seminerlerinin ikincisi, 10 Aralık 2014 tarihinde Erzurum Dedeman Ski Lodge Otel’de gerçekleştirildi.

 

Açılış konuşmalarını Sendikamız Genel Sekreteri Dr. H. Serdar ŞARDAN, T. Çimse-İş Sendikası Genel Mali Sekreteri Erkan ATAR ile Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fahrettin KORKMAZ’ın yaptığı eğitim seminerine beklenenin üzerinde bir katılım sağlanmıştır. Erzurum’a geldikleri için ÇEİS’e teşekkür eden Prof. Dr. KORKMAZ, bu seminerin tüm sosyal paydaşlara örnek olması gerektiğini ve Atatürk Üniversitesi olarak benzer seminerlerin düzenlenmesini beklediklerini ifade etmiştir.

 

Aşkale Çimento San. T.A.Ş. ile Erzurum sanayisinin farklı kollarından İSG profesyonelleri ve İSG çalışan temsilcilerinin yanı sıra Atatürk Üniversitesi öğrencilerinin de yoğun ilgi gösterdiği seminer, Yankı Eğitim Danışmanlık Hizmetleri Genel Müdürü Alparslan YILMAZ’ın İSG Mevzuatına ilişkin yaptığı sunum ve AKADEMİKA Tiyatro Ekibi tarafından sergilenen “Bize Bi’şey Olmaz Abi” isimli İSG tiyatro gösterisi ile devam  etmiştir.

 

Sergilenen forum tiyatro etkinliğinden büyük keyif aldıklarını belirten katılımcılara Sendikamız tarafından derlenen İSG mevzuatı klasörleri, eğitim notlarının yer aldığı USB bellekler ve toplantı dosyalarının yanı sıra eğitim semineri katılım sertifikaları dağıtılmıştır.

 

 

 

Yaklaşık 250 kişinin katıldığı Seminer fotoğraflarından oluşan albüm aşağıda yer almaktadır.