GeriİSG-UYUM PROJESİ SEMİNERLERİ KAYSERİ'DE BAŞLADI

Sendikamız geliştirdiği “İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatına Uyum Projesi (İSG-UYUM)” kapsamında, proje ortağı çimento fabrikalarının yer aldığı aldığı üç ildeki genel katılıma açık (Erzurum, İzmir, Kayseri) eğitim seminerlerinin ilkini 05 Aralık 2014 tarihinde Kayseri Ommer Otel’de gerçekleştirmiştir.

 

Açılış konuşmalarını Sendikamız Genel Sekreteri Dr. H. Serdar ŞARDAN ile T.Çimse-İş Sendikası Genel Eğitim ve Teşkilatlanma Sekreteri Cengiz GÖZÜKÜÇÜK’ün yaptığı eğitim seminerine, Kayseri sanayisinin farklı kollarından İSG profesyonelleri ve İSG çalışan temsilcilerinin yanı sıra Türkiye Tekstil Sanayi İşverenleri Sendikası Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi öğrencileri katılmıştır.

 

İlk iki oturumunda, Yankı Eğitim Danışmanlık Hizmetleri Genel Müdürü Alparslan YILMAZ tarafından İSG Mevzuatına ve çalışma hayatındaki yansımalarına ilişkin detaylı bilgilendirme yapılan seminerin devamında, AKADEMİKA Tiyatro Ekibi tarafından yaklaşık 1,5 saat süren “Bize Bi’şey Olmaz Abi” isimli İSG tiyatro gösterisi sergilenmiştir. İnteraktif olarak tasarlanan İSG temalı oyuna katılımcıların da eşlik etmesi sağlanmış bu sayede olumlu geribildirimler alınmıştır.

 

Sendikamız tarafından derlenen İSG mevzuatı klasörleri, eğitim notlarının yer aldığı USB bellekler ve toplantı dosyalarının yanı sıra eğitim semineri katılım sertifikaları dağıtılan katılımcılar oldukça memnun kaldıklarını ifade etmişlerdir.

 

 

Seminer fotoğraflarından oluşan albüm aşağıda yer almaktadır.