GeriİSG-UYUM PROJESİ SON EĞİTİM SEMİNERİ İZMİR'DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sendikamızca geliştirilen İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatına Uyum Projesi (İSG-UYUM) kapsamında düzenlenen genel katılıma açık eğitim seminerlerinin sonuncusu, 12 Aralık 2014 tarihinde İzmir Double Tree Hilton Otel’de gerçekleştirildi.

 

Açılış konuşmalarını Sendikamız Genel Sekreteri Dr. H. Serdar ŞARDAN ve T. Çimse-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Cemil KAYA’nın gerçekleştirdiği seminere, Üyelerimiz Batı Anadolu Grubu ile Çimentaş İzmir Çimento Fabrikası temsilcilerinin yanı sıra İzmir sanayisinin farklı kollarından da İSG profesyonelleri ve İSG çalışan temsilcileri katılmıştır.

 

İlk oturumda AKADEMİKA Tiyatro Ekibi tarafından yaklaşık 2 saat süren “Bize Bi’şey Olmaz Abi” isimli İSG tiyatro gösterisi sergilenmiş olup, interaktif olarak tasarlanan bahse konu İSG temalı oyuna katılımcıların da eşlik etmesi sayesinde eğlenceli anlar yaşanmıştır. Seminerin öğleden sonraki kısmında ise Yankı Eğitim ve Danışmanlık Firması Genel Müdürü Alparslan YILMAZ tarafından İSG Mevzuatına ilişkin sunum bir sunum gerçekleştirilerek katılımcıların soruları cevaplandırılmıştır. Sendikamız Araştırma ve Eğitim Uzmanı ve İSG UYUM Projesi Koordinatörü Yücel YETİŞKİN’in kapanış konuşmasıyla başarıyla tamamlanan seminer sonrasında katılımcılardan alınan eğitim etkinlik değerlendirme formlarında seminerin oldukça yararlı geçtiği görüşleri yer almıştır.

 

Sendikamız tarafından derlenen İSG mevzuatı klasörleri, eğitim notlarının yer aldığı USB bellekler ve toplantı dosyalarının yanı sıra seminer katılım sertifikaları da seminer sonrasında katılımcılarla paylaşılmıştır.

 

 

 

Seminer fotoğraflarından oluşan albüm aşağıda yer almaktadır.